Nedjelja, Svibanj 31, 2020

vozilo front1Jeste li znali? Svaka sekunda je bitna!

Brz dolazak i mogućnost pristupa mjestu nesreće od odlučujućeg su značaja i najvažniji čimbenik za uspjeh svake vatrogasne intervencije.

Moralna i zakonska dužnost građana je da vatrogascima omoguće nesmetan prolaz.

Zapisnik UO od 21.03.1893. godine

ZAPISNIK
od 25. listopada 1893.
sastavljen u sjednici upravljajućeg odbora dobrovoljnog vatrogasnog društva u Cvetkoviću.

Prisutni:

• Nikola Lukšić vojvoda, predsjednik
  • Stjepan Radanović tajnik
  • Gjuro Rožman pod vojvoda
  • Janko Bakšić vodja penjača
  • Ivan Klopović vodja štrcara
  • Johan Pettauer vodja čuvara
  • Josip Stroinec nadzornik spremišta
  • Janko Boričević odbornik

Pošto se je sastao dovoljan broj odbora odtvara predsjednik sjednicu sljedećim redom:
I.
Predsjednik predlaže da se gosp. Mirko Kolarić ovomu družtvu svojim listom priobćio da će ako bude povoljno vrieme doći dne 29. listopada o.g. u svrhu poduke i pregledanja ter uredjenja vatrogasne opreme.
Ad 1.
Odbor zaključuje jednoglasno, da se gosp. Mirku Kolariću u ime nagrade isplatiti svota 10 f. slovima deset forinta, pošto je vu za društvo mnogo dobra učinio, najme poštarine kod naručka opreme plaćao, naručke sam oba¬vljao, i tražio samo svoj novac a u to ime mu nije ništa još uplaćeno. Nadalje se zaključuje jednoglasno da se dade prirediti objed kod Johana Pettauera za gosp. Kolarića a k tomu objedu da imadu prisustvovati vojvo¬da, podvojvoda, tajnik, odbornik Janko Boričević i Johan Petauer. Svotu od 10 f će družtvu pozajmiti vojvoda Lukšić bez kamata koja će mu se svota povratiti iz družtvene blagajne čim bude toliko novaca posjedo¬vala. Za svaku osobu će se za objed platiti Johanu Petaueru 1 f na koj će imati počekati dok ne bude gotovine.

Povijest DVD-a Menu