Četvrtak, Prosinac 12, 2019

vozilo velikoJeste li znali? Ne kočite naglo pred vatrogasnim vozilom

Ukoliko se na cesti nađete u situaciji da je iza vas vatrogasno vozilo sa upaljenim svjetlosnim i zvučnim signalima - ne kočite naglo. Ukoliko Vas vatrogasci ne mogu preteći, ubrzajte do mjesta gdje se možete skloniti i nikad ne zaustavljajte svoje vozilo dok niste osigurali da Vas vatrogasci sigurno mogu zaobići.

Prijem za vatrogasce

DSC01112 resizeU Subotu 23.11.2013. u Gornjem Desincu održan je prijem za sve vatrogasce sa područja VZG-a Jastrebarsko koji su sudjelovali na intervencijama 11/12. studenog kada je jako nevrijeme pogodilo grad Jastrebarsko i šire područje .

U prostorijama DVD-a Gornji desinec u Subotu 23.11.2013. održan je prijem za vatrogasce koji su sudjelovali na intervencijama 11/12 . 11.2013. i detaljna analiza svih intervencija i događaja. Na prijemu su nazočili Stipe Bučar dogradonačelnik grada , ujedno i načelnik stožera zaštite i spašavanja grada Jastrebarsko, Domagoj Šlat dogradonačelnik grada , Josip Novosel županijski vatrogasni zapovjednik, Željko Popović predsjednik VZG-a Jastrebarsko, Vedran Boričević zapovjednik VZG-a Jastrebarsko te članovi predsjedništva i zapovjedništva VZG-a Jastrebarsko. Nakon detaljne analize intervencije podjeljena su priznanja za sve sudionike intervencije , i podjeljena je  vatrogasna oprema središnjim društvima.

'Theodor'' - olujno nevrijeme u Jastrebarskom 11.11.2013g. - izvjesce - 2.57h, prva dojava; 6 h - Gradonacelnik saziva i aktivira stozer zastite i spasavanja; do veceri tj. do 2h u noci drugi dan - u 23 naselja na 131 lokaciji 146 intervencija odradilo je 144 vatrogasaca iz 14 vatrogasnih postrojbi DVD-a. . 7 Navalnih Vozila, 8 kombija, terenska vozila 2, 3 pumpe, 2 traktora, 4 agregata,12 motornih pili, te vlastita oprema . . bez ozljedenih vatrogasaca, bez steta na vatrog.vozilima i opremi, intervencije nisu prekidane za najvecih udara vjetra i opasnosti od pada stabala.

DVD Cvetković je sudjelovao sa Navalnim vozilom ( Iveco ), kombi vozilom ( Opel vivaro)  i 15 članova operative:

1. Batušić Ivan ( ml)
  2. Batušić Krešimir
  3. Boričević Danijel
  4. Boričević Marijan ( ml)
  5. Boričević Mladen
  6. Dikšić Goran